11 Temmuz 2016, 11:42 / 2017 Okuma / 0 Yorum

WEB tasarım yapılırken, Sitenin arama motoru optimizasyonu da henüz tasarım aşamasında iken oluşturulur ve düzenlenir. Profesyonel WEB tasarımcılar ile çalıştığınızda ;
 

  • Sitenizin Kodlaması,
  • Seo Çalışması
  • Kullanılan Dil,
  • Google Adwords reklamları,
  • Kurumsal Site Kimliği,
  • WEB yazılımınız,
  • Sosyal Medya Uygulamalarınız,
  • Yerelleştirme

Gibi pek çok etken bir seferde ve bir elden çıkarak daha hızlı ve kısa zamanda arama motorlarında görüntülenmenizi ve üst sıralarda yer alarak arama motorlarından daha fazla faydalanmanızı sağlar.

Bu itemlardan biri veya daha fazlası web tasarım içerisinde kullanıldığında web sayfası ve içerikleri hakkında olabildiğince ayrıntılı bilgiyi Arama Motoruna vereceği için SEO açısından olumlu sonuçlar çıkarmaktadır.

Sitenizi hazırlayan tasarım firması elbette sitenizin görsel öğeleri ve kullanılabilirliğini de ön planda tutarak optimum bir sayfa bütünlüğü sağlamayı da hedefleyecektir. Profesyonel Tasarım firmaları web sitelerini hazırlarken olası Google adwords reklamlarıiçinde bazı küçük dönüşüm ipuçlarını da sitenize koyarak ileride yapacağınız reklamlardan en iyi sonucu almanızı sağlamaya çalışacak ve sizin sosyal medyadaki en önemli yüzünüz olan web sitenizin sosyal medya kullanıcıları içinde kaliteli ve düzenli görünmesini sağlayacaktır.

Sitenizde kullanılan html kodlama yapını hazırlarken gelişen teknolojik yeniliklerin sitenizde kullanılması sonucunda web sitenizin hem kullanıcı deneyimi artacaktır hem de arama motorları tarafından ön planda tutulmasını sağlayacaktır. Bu sebeple son günlerde revaçta olan HTML 5 kullanılması ve sayfalarınızın her türlü cihazda en iyi görünümü elde edilecek ve kullanıcılarının daha uzun süreli sitenizde kalması ve daha fazla sayfanızı açmasını sağlayacaktır. Bu durumsa size daha çok satış ve kar olarak geri dönecektir.

WEB sitenizin yerelleştirilmesi ise, eğer firmanız bulunduğunuz bölgede ağırlıklı olarak hizmet vermekte ise (örneğin lokanta, evden eve taşımacılık, çiçekçilik vb) son derece önemli olmaktadır. Google gibi arama motorları sadece yerel aramalara özel sonuçlar dahi üretmektedir, bu arama sonuçlarında firmanızın yer alması kazanacağı müşteri potansiyeli bakımından normal arama sonuçlarından çok daha fazla önem taşımakta ve firmanızın kurumsal yapısını daha çok ön plana çıkarmaktadır.

Her firmanın veya girişimin amacının kar olduğu düşünüldüğünde WEB Tasarım yapılırken, arama motoru optimizasyonu da aynı anda yapılarak firmanızın en doğru adres olduğu hem ziyaretçilerinize anlatılırken hem de arama motoru ile aranızda geniş bir bilgi paylaşımı yapılmasının sağlanması da profesyonel bir WEB tasarım firmasının en önemli yapacağı ve yapması gereken çalışmalar olmaktadır.

WEB tasarımınız ve bu tasarım ile hazırlanmış web siteniz iyi olduğunda Arama motoru optimizasyonu ile ilgili yapacağınız çalışmaların yüzde seksenlik kısmını büyük ölçüde halletmiş ve Google ın sitenizi ön plana alması için gerekli olan çalışmaları da büyük ölçüde yapmış sayılırsınız. Bu noktadan sonra SEO uzmanınızın veya SEO danışmanlık firmanızın küçük dokunuşları ile siteniz hızla size gelir getirmeye başlayacaktır.